Trumpa vyšetřují kvůli ovlivňování justice, píšou média. Podle prezidenta jde o falešný příběh

Donald Trump
Donald Trump
AP

reklama

Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller zahájil vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa. To se má týkat ovlivňování americké justice v souvislosti s vyšetřováním možného ruského zásahu do amerických prezidentských voleb. Alespoň to s odkazem na své anonymní zdroje píšou některá americká média. Trump to označuje za „falešný příběh“.

S citlivými informacemi přišel nejdříve deník Washington Post. Své vlastní zdroje následně ocitoval také New York Times a Wall Street Journal. Zdá se tak, že pokračuje válka mezi Trumpem a některými americkými médii. Zvláště první dva zmíněné deníky mají se současným americkým prezidentem dlouhodobě vyhrocené vztahy. Trumpovi právníci označili poslední únik citlivých informací do médií za „nehorázný“.

Podle listu Washington Post je rozhodnutí Muellera zahájit vyšetřování samotného Trumpa zlomovým bodem celého případu, který se týká ruských vlivů. Vyšetřování údajného maření spravedlnosti ze strany prezidenta mělo začít jen několik dnů poté, co Trump odvolal šéfa FBI Jamese Comeyho. Ten minulý týden ve své výpovědi před senátním výborem řekl, že na něj Trump tlačil, aby ukončil vyšetřování bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna ohledně jeho vazeb na Rusko. Trump ale jakékoliv zásahy do případu vehementně popírá.

Na nejnovější články médií reagoval po svém: „Vytvořili si nějaký falešný příběh o Rusech, bez jakýchkoliv důkazů. A teď si přijdou s falešným příběhem o maření spravedlnosti. Krása,“ zakončil Trump ironicky svůj příspěvek na twitteru.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!