Tučňáci stejného pohlaví čekají na vylíhnutí mláděte. Budou se o něj starat?

Ošetřovatelé v akváriu Sea Life v Sydney vypozorovali pravděpodobný vztah mezi dvěma tučňáky stejného pohlaví. Tučňáci Magic a Sphen jsou samci a chovají k sobě neobvyklou náklonnost. Spolu si postavili hnízdo z oblázků a zaměstnanci akvária se rozhodli pro zajímavý experiment.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Tučňáci oslí, Magic a Sphen, se dali dohromady před chovnou sezónou 2018. Společné začali shromažďovat kamínky na stavbu hnízda pro vejce. Ošetřovatelé akvária dali páru tučňáků na zkoušku falešné vejce, aby prokázali své schopnosti starat se o něj a inkubovat ho.

Vedoucí oddělení tučňáků Tish Hannan uvedla, že tučňáci okamžitě věděli co s vejcem dělat. Tučňáci oslí si běžně v páru sdílejí rodičovské povinnosti včetně krmení, takže mezi samcem a samicí není takový rozdíl. Nejedná se ani o ojedinělý případ. Podobné vlastnosti tučňáků oslích sledovali ošetřovatelé i v jiných zoologických zahradách ve světě. Zaměstnanci akvária dvojici tučňáků tak svěřili do péče opravdové vajíčko a jsou zvědaví, jakými budou Magic a Sphen rodiči.
 

Autor: Veronika Mašková

reklama

reklama