Tuhé mrazy způsobily v Amsterdamu senzaci. Místo loděk se po kanálech prohání bruslaři

Mrazivé počasí, které tento týden sevřelo Evropu, nadělalo některým jejím obyvatelům pořádné starosti. Silný mráz dokonce připravil několik lidí o život. Jsou ale tací, kteří arktické mrazy vyloženě přivítali. Například milovníci bruslení se sjíždějí do Amsterdamu, kde díky teplotám hluboko pod nulou zamrzly slavné kanály.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bruslení v Amsterdamu (AP)

reklama

Historické centrum nizozemské metropole zaplavily stovky bruslařů. Ti si v těchto dnech vychutnávají možnost zajezdit si na zamrzlém Prinsengrachtu (Princův kanál). Ten je nejdelším ze všech amsterdamských hlavních kanálů. Bruslaři si tak během projížďky mohou vychutnat pohled na kostel Noordkerk, trh Noordermarkt, Dům Anny Frankové nebo majestátný Westerkerk – nejvyšší kostel ve městě.

„Říkal jsem synovi, že se tohle stane jen jednou za několik let, takže je z toho také nadšený,“ uvedl pro agenturu AP obyvatel Amsterdamu Wesley Jansen.

I když městské kanály lemuje jeden bruslař za druhým, neobejde se bruslení bez rizika. Někde čekají záludné díry, jinde zas led není dostatečně pevný. „Lidé se nedívají na internet nebo zprávy, testují sami, jestli je led dostatečně silný. Můžete vidět, jak po něm chodí jeden vedle druhého,“ vysvětluje student Jessie van Dinter.

Středisko Saalbach-Hinterglemm nabízí špičkové lyžování

Stovky kilometrů sjezdovek i panenská příroda: Saalbach-Hinterglemm nedaleko českých hranic potěší milovníky zimních radovánek

Ani to ale někdy nestačí. Nizozemská policie tento týden evidovala případ 75letého muže, který zemřel, když se pod ním na severu země během bruslení prolomil led. Většina lidí se tím ale odradit nenechá. Kromě bruslařů lemují amsterdamské kanály i turisté, kteří si na nezvyklém místě pořizují selfíčka.

Neobvyklá atrakce se stala také cílem rodinných výletů. „Chodí sem hodně dětí a rodin celkově. Lidé se snaží urvat si svůj kousek, kde pak bruslí. Je to opravdu výjimečné,“ uzavírá  studentka Kiki Groenhartová.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!