Tuleň na přistávací dráze? I takové problémy se řeší na Aljašce

Letiště na chladné Aljašce řešilo minulý týden nečekaný problém- na ranveji se uvelebil vousatý tuleň, který se ne a ne hnout z místa. Vzlety i přílety tak musely být pozastaveny, dokud pracovníci nezvaného návštěvníka z přistávací plochy neodklidili.
Tuleň na aljašské ranveji
Tuleň na aljašské ranveji
facebook/Alaska Airlines

reklama

Zatímco za branami zoologických zahrad patří tuleni mezi oblíbená zvířata, na přistávací ploše nejsevernějšího aljašského letiště Post/Rogers Memorial představovalo zvíře velké nebezpečí.

Jenže tuleňovi se na dráze evidentně zalíbilo. Jak podle serveru RT poznamenala Meadow Baileyová, mluvčí společnosti Alaska Airlines, zvíře se zřejmě rozhodlo pro „trochu toho zimního opalování“. Pro něco takového ale neměli pochopení pracovníci letiště, kteří tuleně nakonec pomocí saní odtáhli. Pak už mohlo letiště opět fungovat.

 

Mluvčí Alaska Airlines pak pro místní list Dispatch News uvedla, že zvířata ovlivňují leteckou dopravu často. Například ptáci nebo sobi jsou v těchto mrazivých podmínkách poměrně často k vidění. Ale tuleně na ranveji ještě nikdo z místních pracovníků neviděl. „Personál nejprve nevěřil, že je tuleň opravdu uprostřed ranveje, museli se jít podívat osobně,“ řekla mluvčí.

Místní vzali celou záležitost s nadhledem. Tuleně rozvaleného na dráze vyfotili a pod fotku na sociálních sítích přidali vtipný a trefný komentář „Aljašské problémy“.

reklama

reklama