Twitter testuje mizející Fleety. Mají sloužit ke sdílení prchavých myšlenek

Sociální síť Twitter tento týden informovala, že testuje novou funkci: takzvané Fleety (Fleets). Jde o pomíjivé příspěvky, které po čtyřiadvaceti hodinách samy zmizí. Testovací možnost je dostupná pouze v Brazílii. Informoval o tom server CNN.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
AP/ASSOCIATED PRESS

reklama

Na rozdíl od běžných tweetů (příspěvků na Twitteru) Fleety nemají mít možnost retweetnutí (přesdílení), lajkování nebo veřejných odpovědí. Uživatelé na ně mohou reagovat nebo odpovědět pouze formou přímých zpráv, podobně jako u funkce nabízené jinou sociální sítí Instagram Stories. Označení Fleet je podle všeho odvozeno od anglického slovíčka fleeting, které v překladu znamená pomíjivý či prchavý.

Průkopníkem v mizejících příspěvcích byl Snapchat

Průkopníkem v oblasti obsahu mizejícího po 24 hodinách byl v roce 2013 Snapchat. Řada platforem jako Facebook, YouTube a LinkedIn poté přišla se svými verzemi této zvláštní funkce.

Ilustrační foto: sociální síť Twitter

Twitter oznámil strategii v boji proti manipulaci fotek a videí. Varovné štítky i mazání příspěvků

Fleety se ostatním uživatelům nezobrazí na zdi tak jako běžné tweety, ale ten, kdo je bude chtít vidět, si je musí přímo zobrazit kliknutím na něčí „avatar“ (profil).

„Lidé nám často říkají, že se při tweetování necítí dobře, protože jejich tweety může vidět a odpovědět na ně každý, a cítí se permanentně soutěživě (‚Kolik lajků a retweetů tohle dostane?!‘),“ napsal na Twitteru při oznámení novinky produktový vedoucí Kayvon Beykpour.

„Doufáme, že Fleety pomůžou lidem sdílet prchavé myšlenky, které by pravděpodobně netweetli,“ dodal Beykpour.

Zamezení konfrontace se starými myšlenkami

Uživatelé se rovněž setkávají s tím, že kvůli trvalému záznamu příspěvků na Twitteru jsou třeba při pracovním pohovoru konfrontováni s některou ze svých starších myšlenek, která ač může být neškodná, potřebuje další vysvětlení. Takovýmto situacím mohou Fleety předejít.

Na druhé straně Twitter u některých lidí vyvolal otázky ohledně toho, jakým způsobem u mizejících příspěvků zvládne boj s dezinformacemi. Ačkoliv kvůli nemožnosti přesdílení, lajknutí nebo odpovědi budou mít určitě omezený potenciální dosah, stejně mohou být zhlédnuty širokou vrstvou lidí, zejména u uživatelů s mnoha followery (sledovateli).

Mluvčí Twitteru uvedl, že Fleety budou podléhat stejným pravidlům jako tweety a společnost proti porušovatelům pravidel podnikne potřebná opatření. Společnost navíc po jejich smazání uchová „po omezenou dobu“ kopie Fleetů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!