Twitter vyrazil do boje proti „trollům“. Jak síť rozezná podezřelé účty?

Používáte sociální sítě? A už jste se někdy setkali s „trollem“? Jsou to účty na síti, které často šíří falešné zprávy nebo negativně komentují příspěvky, aby vyvolaly emotivní diskuzi. Společnost Twitter se rozhodla proti nim bojovat.
Twitter vyrazil do boje proti „trolům“
Twitter vyrazil do boje proti „trolům“
pixabay.com

reklama

Sociální síť Twitter chce svým uživatelům zajistit smysluplný obsah a podniká kroky pro „trollům“, kteří narušují a znehodnocují veřejné diskuze. Cílem společnosti je udělat tyto účty méně viditelné. Bude vyhodnocovat, zda se uživatelský účet chová podezřele podle předem daných kritérií. Na základě výsledku pak nevhodné účty tzv. utiší. V konverzacích pod příspěvky tak dostanou přednost komentáře od reálných uživatelů na úkor těch od „trollů“.

Jak Twitter pozná „trolla“

Jak rozpoznat podezřelé chování na sociální síti shrnula společnost v několika bodech. První skupina podezřelých, na které se musí administrátoři zaměřit, jsou účty, které nepotvrdily emailovou adresu. Dalším typickým znakem je více účtů najednou zaregistrovaných pod jednou osobou. Posledním kritériem jsou pak už přímo koordinované útoky na jinou osobu na síti.

Walmart čelí žalobě

Americký gigant čelí žalobě! Walmart prý diskriminoval těhotné zaměstnankyně

Tyto podvodné účty jsou na sociálních sítích v současné době docela běžné a není snadné proti nim bojovat. Účty mají pak nepřiměřené velký a negativní dopad běžné uživatele Twitteru. Problémem v řešení „trollů“ byl fakt, že v zásadě neporušují pravidla užívání sítě. Proto nyní tyto podezřelé účty budou ve stínu ověřených účtů.

Společnost uvedla, že po testech nového systému se jim dostalo mnohem méně hlášení o zneužívání. Pokud by si uživatel přece jen chtěl přečíst komentář od „trolla“, bude muset kliknout na tlačítko zobrazit další odpovědi.

reklama

reklama