Tyran zvířat dostal za své brutální činy rok ve vězení

Za týrání zvířat na rok za mříže. Tak rozhodl obvodní soud pro Prahu 6 v případu muže, který podle obžaloby jedno štěně usmrtil a druhé surově zmrzačil. Nutno říct, že rozsudek zatím není pravomocný.
2. 5. 2018 ZPRÁVY: SOUD POSLAL MUŽE Z PRAHY NA ROK DO VĚZENÍ ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
2. 5. 2018 ZPRÁVY: SOUD POSLAL MUŽE Z PRAHY NA ROK DO VĚZENÍ ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

reklama

Podle obžaloby měl 33letý Jan Kořalka z Prahy nejdříve jedno štěně utopit ve vaně. Vše prý dokumentoval na mobilní telefon a fotky pak zasílat přítelkyni, které pes patřil. Štěně jménem Bony dal do téměř plně napuštěné vany se studenou vodou. Následně z koupelny odešel, stav psa nekontroloval a do koupelny se vrátil s odstupem desítek minut, tedy v době, kdy pes byl již mrtev.

Podle mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Zuzany Barochové bylo štěně podchlazené a utopilo se. Po otřesném činu bohužel následoval další. O několik týdnů později měl muž napadnout další štěně.

Marleymu už se daří mnohme lépe

Týrané štěně Marley se pomalu ale jistě zotavuje. Čeká ho nový domov

„S dalším štěňátkem mrštil o vanu takovým způsobem, že mu způsobil tříštivou zlomeninu zadní nohy s trvalými následky. Panu obžalovanému byl uložen trest odnětí svobody v trvání jednoho roku a dále mu bylo uloženo, aby majitelce štěňátek, na kterých se dopustil násilí, zaplatil na náhradě škody 10 tisíc korun,“ dodala Barochová.

Podle verdiktu se měl Kořalka dopustit hned dvojnásobného týrání zvířat. I proto, alespoň podle právníků, vyfasoval trest odnětí svobody.

Rozsudek je zatím nepravomocný

„V tomto konkrétním případě se jednalo o dvojité týrání zvířete, respektive jedno usmrcení a jednou trvalé následky. A ještě v tomto konkrétním případě se mělo jednat o pachatele, který již v minulosti měl nějaké problémy se zákonem. Takže je otázkou, zda by za současného stavu legislativy byl soud schopen odsoudit pachatele k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, kdyby se dopustil týrání pouze na jednom zvířeti,“ říká právník Robert Plicka.

Rozsudek je nepravomocný. Odvoláním obžalovaného se v půlce května bude zabývat pražský městský soud.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!