U Berlína hoří oblast o rozloze 400 fotbalových hřišť. Práci hasičům komplikuje nevybuchlá munice

Požár o rozloze 400 fotbalových hřišť zasáhl oblast u německé obce Treuenbrietzen padesát kilometrů jihovýchodně od Berlína. Tři vesnice byly v jeho důsledku evakuovány a 500 lidí bylo nuceno opustit své domovy. Hasičům komplikuje práci fakt, že v zasažených lesích se stále nachází munice z druhé světové války.
Požár blízko Berlína
Požár blízko Berlína
@TheLocalGermany / Twitter

reklama

Ačkoliv se hasičům zatím nepovedlo požár odklonit, nebyla doposud zničena žádná budova. Policie uvedla, že boj s požárem komplikuje také stará munice z druhé světové války, která se v lesích stále může nacházet a u níž v důsledku požáru hrozí exploze. Několik výbuchů již podle dostupných informací proběhlo.

Požár vypukl ve čtvrtek odpoledne a vhledem k suchým borovicovým lesům se rychle rozšířil. Večer již úřady evakuovaly vesnice Frohnsdorf, Klausdorf a Tiefenbrunnen.

Stovky hasičů za pomoci vrtulníků se snaží dostat oheň pod kontrolu

Přes noc vítr rozfoukal kouř až směrem k Berlínu, kde byli lidé v některých čtvrtích upozorněni, aby neotvírali okna. V oblasti Treuenbrietzen se nachází stovky hasičů. Kácejí stromy, aby zamezili dalšímu šíření ohně, a sváději boj s plameny jak za pomoci vodních děl, tak vrtulníků.

Německo zažilo stejně jako značná část Evropy dlouhé a horké léto prakticky bez dešťů, velké části země tak hrozí riziko požárů. Raimund Engel, který je zodpovědný za lesy ve státě Brandeburg, kde se Treuenbrietzen nachází, uvedl, že letos bylo již nahlášeno 400 požárů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!