U Calais opět řádí migranti. Řidič dodávky zemřel kvůli barikádě na dálnici

Řidič dodávky zemřel u Calais kvůli barikádě na dálnici
Řidič dodávky zemřel u Calais kvůli barikádě na dálnici
Twitter/Onlinemagazin

reklama

Nelegální tábor migrantů u francouzského Calais už sice úřady minulý rok zlikvidovaly, problémy v okolí ale stále přetrvávají. Důkazem je tragická dopravní nehoda z úterního rána. Řidič dodávky zemřel při pokusu vyhnout se barikádě, kterou vystavěli migranti.

Incident se odehrál na rušném úseku dálnice A16 mezi městy Dunkerk a Calais. Skupina migrantů tam vybudovala improvizovanou barikádu ze sutin a větví. Záměr byl jasný – donutit zastavit nějaké nákladní vozidlo, dostat se dovnitř a následně se pokusit proniknout do vysněné Velké Británie.

Podle policejních zdrojů začala tři vozidla prudce brzdit ve snaze zabránit kolizi s barikádou. V důsledku toho došlo ke srážce, po které začala hořet dodávka. Její řidič už se ven živý nedostal. Policie následně uvnitř jednoho z havarovaných kamionů zadržela devět Eritrejců.

 

„K nehodě, kterou způsobila improvizovaná barikáda, došlo poblíž města Guemps. Řidič dodávky registrované v Polsku zemřel,“ uvedl podle listu Daily Mail mluvčí místní prefektury. Francouzské úřady nyní pracují na identifikaci mrtvého řidiče.

Podobných incidentů v posledních měsících stále přibývá a podle úřadů bylo jen otázkou času, kdy se stane nějaká tragická nehoda.

Migranti se vracejí zpět

V Džungli, jak se nelegálnímu táboru migrantů říkalo, pobývalo přibližně 8 000 běženců. V říjnu minulého roku francouzské úřady tábor vyklidily a srovnaly se zemí. Od té doby se speciálně vyčleněná jednotka snaží zabránit návratu běženců. S přicházejícím létem se ale do oblasti stahuje stále více migrantů, kteří se pokoušejí všemožnými způsoby dostat do Velké Británie. Úřady odhadují, že se jich v okolí Calais pohybuje okolo 300. Podle charitativních organizací je skutečné číslo minimálně dvojnásobné.

O tom, jak nebezpečné je aktuálně projíždět okolo Calais, ostatně svědčí tato videa řidičů.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!