U Litovle havaroval autobus, 24 lidí skončilo v nemocnici

U Litovle havaroval autobus
U Litovle havaroval autobus
FTV Prima

reklama

Při dopolední nehodě autobusu na dálnici D35 u Litovle na Olomoucku utrpělo zranění 25 lidí, většinou jde o oděrky či odřeniny, část z nich však má i středně těžká poranění. Do nemocnic záchranáři odvezli 24 lidí. 

Nehoda se stala na 250. kilometru ve směru z Mohelnice na Olomouc mezi Litovlí a Unčovicemi. Autobus sjel z cesty, zavadil o několik stromů a naklonil se nakonec do příkopu. „Z místa bylo nakonec odvezeno do nemocnic 24 lidí. Záchranáři je odváželi na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice, do Vojenské nemocnice v Olomouci a do šternberské nemocnice,“ uvedl pro ČTK mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák. Většina zranění byla podle něj lehká. „Čtyři cestující však utrpěli středně těžká zranění,“ dodal.

Při nehodě se zranilo 25 lidí
Autor: FTV Prima Při nehodě se zranilo 25 lidí

Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové na místě hasiči vyprošťovali z havarovaného autobusu čtyři lidi: „Na místo jsme přijeli s evakuačním autobusem. Nezraněné cestující jsme převezli k nám na požární stanici, kde počkají do doby příjezdu náhradního autobusu. Na stanici míří také náš psycholog,“ řekla mluvčí. Doplnila, že nešlo o linkový autobus. Hasiči na místě havarovaný autobus stabilizovali a provedli protipožární opatření, dodala.

Podle krajské policejní mluvčí Urbánkové se okolnosti nehody stále vyšetřují: „D35 je ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, uzavřena a policisté provádí odklon dopravy,“ řekla ČTK Urbánková. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic bude dálnice uzavřená přibližně do 14.00.

Na místě je také náš reportér Tomáš Petržela, který celou situaci bedlivě sleduje. Podrobnější informace přineseme ve Zprávách na Primě, které začínají v 18.55.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama