U Moskvy se zřítilo ruské letadlo. Nejspíše zahynulo všech 71 lidí na palubě

Jednasedmdesát lidí podle neoficiálních zdrojů zahynulo při nedělní havárii letadla ruské společnosti Saratovské aerolinie, které se zřítilo krátce po startu z moskevského letiště Domodědovo. Podle agentury Interfax na palubě stroje An-148 bylo 65 cestujících a šestičlenná posádka.
V Rusku havarovalo letadlo (Ilustrační foto)
V Rusku havarovalo letadlo (Ilustrační foto)
reprofoto dailymail.com

reklama

Letoun Antonov An-148 letecké společnosti Saratov Airlines zmizelo z radaru zhruba minut po odletu z letiště Domodedovo v Moskvě. Spojení s posádkou se už nepodařilo navázat. „Letadlo se zřítilo u vesnice Argunovo. Posádka a cestující neměli šanci,” uvedl pro Interfax zdroj z ministerstva pro mimořádné události.

 

„Šance na přežití u nikoho neexistovala,“ cituje Interfax nejmenovaného člena záchranného týmu. Svědci pak uvádějí, že se letadlo „rozpadlo na obloze“. Videozáznam, který natočili tamní chlapci, ukazuje, že trosky jsou rozesety na velmi velké ploše. Na palubě letadla bylo 65 cestujících a šest členů posádky.

 

Na místě pádu ruského letounu byly kromě trosek objevena také těla několika obětí. S odvoláním na mluvčího ruského ministerstva pro mimořádné situace o tom informovala agentura TASS. Ruská prokuratura zahájila trestní řízení pro podezření z porušení pravidel bezpečnosti leteckého provozu.

Letecká neštěstí nejsou v Rusku ničím vyjímečným

Agentura DPA připomíná, že letecká neštěstí nejsou v Rusku ničím výjimečným. Od roku 2010 přišlo při velkých haváriích o život více jak 240 lidí. Naposledy se zřítilo letadlo nízkonákladové společnosti FlyDubai v březnu 2016 na letišti v Rostově na Donu; zemřelo všech 62 lidí, kteří byli na palubě.

Autor: sou, ČTK

reklama

reklama