U Santa Barbary vypukl požár, který se dramaticky šíří. Hasiči mu nedokáží čelit

Na jihozápadě Kalifornie vypukl lesní požár, který se rozšířil do velikosti přes 13 kilometrů čtverečních. Hasiči ho ani po šesti hodinách nezvládli uhasit, a tak guvernér vyhlásil stav nouze. V postižených oblastech byla nařízena evakuace. O situaci informovala agentura AP.
Požár v Kalifornii
Požár v Kalifornii
CNN

reklama

Požár vypukl v pondělí odpoledne v národním parku Los Padres podél hlavní silnice 154. Hasiči se od 16 do 21 hodin snažili oheň uhasit, ale čelit mu nedokázali. Poté, když se oheň stále rozrůstal, guvernér Gavina Newsoma vyhlásil stav nouze. Úřady otevřely nouzová střediska a v místech poblíž požáru byla vyhlášena evakuace.

Mapa požáru
Mapa požáru

„Požár se pomalu blíží i k domům ve městě Santa Barbara a Goleta, a proto je situace velmi vážná," uvedl guvernér v prohlášení. Na pomoc přijeli i hasiči z okolních sousedních okresů. 

Z LA byl vyslán na pomoc Kalifornii vrtulník, který se snažil hasit požár přes noc. Okres Vendura zase vyslal dva hasičské týmy a přibližně deset hasičských strojů. Hasiči se snažili pracovat celou noc, ale požár se jim uhasit zatím stále nepodařilo.

Požár v Kalifornii 1
Požár v Kalifornii 1
Požár v Kalifornii, Santa Barbara 2
Požár v Kalifornii, Santa Barbara 2

 

Požár v Kalifornii 3
Požár v Kalifornii 3

reklama

reklama