Učitelé v USA se bouří proti přísnému zákonu ohledně sexu a sexuálního obtěžování

Učitelské odbory v americkém státě Rhode Island protestovaly proti návrhu zákona, který chce tvrdě potrestat sex učitelů se studenty. Podle učitelů je zákon nespravedlivý a zbytečně přísný.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Informace, které přinesl server RT, uvádějí, že učitelské odbory ve státě Rhode Island i Národní asociace pro vzdělávání vznesly námitky proti návrhu zákona, který by ze sexu mezi zaměstnanci školy a studenty udělal těžký zločin.

Učitelům se především nelíbí, že by se přísná verze zákona měla vztahovat pouze na zaměstnance škol. James Parisi, zástupce americké federace učitelů (UFT), uvedl, že navrhovaný zákon nespravedlivě „osočuje“ pouze pracovníky škol, přičemž obavy ze sexuálního obtěžování mohou na děti a mladistvé číhat třeba i od pracovníka v samoobsluze.

Slovenští učitelé protestují

Smutek nad školstvím. Zítra přijdou učitelé do škol v černém

Dále dodal, že v americkém Rhode Islandu nemají učitelé problém se sexuálním obtěžováním a pokud tomu tak někdy bylo, tak dostal učitel okamžitou výpověď a zpravidla mu bylo zakázáno se učitelství dále věnovat. To je podle pracovníků škol dostačující trest.

Rhode Island je jedním z mála amerických států, kde není stanoven žádný zákon, který by chránil v sexuálních otázkách mladistvé (tj. 16 - 21 let věku). Podle tvůrců zákona by tak dospělí ztratili „sexuální moc“ nad mladistvými. A to ať už se jedná o učitele, trenéry či skautské vedoucí.  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!