Ukažte mi jediného inteligentního kněze, všichni jsou hloupí, pustil se do kněžích filipínský prezident Duterte

Kontroverzní filipínský prezident Rodrigo Duterte si tento týden opět pustil pusu na špacír. Tentokrát se opřel do římskokatolické církve, jejíž kněží jsou stále častěji obviňováni ze sexuálního obtěžování. „Kněží jsou hloupí, když si myslí, že své pudy mohou potlačit tím, že vstoupí do kněžství. Ženy by si na ně měly dávat pozor,“ prohlásil. Informace přinesl server RT.
Rodrigo Duterte
Rodrigo Duterte
Facebook/CNN Philippines

reklama

Filipínský prezident Rodrigo Duterte se svými kontroverzními názory netají, není proto divu, že se vyjádřil i ke kněžím z římskokatolické církve, kteří jsou stále častěji usvědčováni ze sexuálního obtěžování.

Podle Duterteho je hlavním důvodem obtěžování fakt, že není možné potlačit pudy, které jsou v nás od narození zakódovány. „Bůh vytvořil penis a vagínu z nějakého důvodu. Pokud si nějací arogantní kněží myslí, že mohou potlačit svoje základní instinkty, tak se pletou a jsou velkou hrozbou nejen pro ženy,“ uvedl prezident Filipín ve svém posledním prohlášení proti katolické církvi.

Demolice nelegálně dovezených aut

VIDEO: Filipínský prezident nařídil likvidaci pašovaných aut. Pod buldozerem skončily vozy za desítky milionů

Podle Duterteho vstupují do církve jen „hloupí muži“. Tvrdí, že jsou pro společnost nebezpeční, protože sexuální pudy nemohou potlačovat věčně. „Je tam nějaký inteligentní kněz? Všichni jsou hloupí. Protože pokud by nebyli, nevstupovali by do kněžství. Dívat se na všechny ty krásné ženy kolem a nemoci je mít, to může dobrovolně podstoupit jen hlupák,“ dodal Duterte.

Sám Rodrigo Duterte se v roce 2015 svěřil veřejnosti s tím, že sám byl jako mladý knězem obtěžován. To je také jedním z důvodů k jeho postoji proti církvi.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!