Úklid za všechny prachy? Pracovník letiště našel v koši zlato, ke kterému se nikdo nehlásí

Pracovník úklidové služby na mezinárodním letišti Inčchon v Jižní Koreji možná pořádně zbohatne. Na konci dubna totiž v odpadkovém koši na terminálu našel zlaté cihly. K těm se ale zatím nikdo nepřihlásil a pokud to tak i zůstane, může se nálezce podle korejského práva těšit na zajímavou odměnu.
Zlaté cihly
Zlaté cihly
Thinkstock

reklama

Sedm kilogramových cihliček zlata zabalených v novinách našel během své služby 26. dubna zaměstnanec inčchonského mezinárodního letiště. Policie má podezření, že ten, kdo cihly do koše hodil, se jich zřejmě musel co nejrychleji zbavit. Pracovník nález poctivě nahlásil a nejspíš ani nedoufal, že by za svou poctivost mohl být odměněn. Jenže podle listu The Korean Times zřejmě bude.

ilustrační foto- poklad

Stříbrné mince, prsteny, perly a náramky staré přes tisíc let: Historický poklad našli na ostrově Rujána

V současné době neexistuje jediný důkaz o tom, že by zlato bylo spojeno s nějakou trestnou činností a navíc to zatím vypadá, jakoby ani nikomu nescházelo. Podle jihokorejského zákona „Finders Keepers“ má nálezce nárok na část svého objevu, pokud původní majitel neohlásí ztrátu zlatých cihel do šesti měsíců a zároveň pokud nebude prokázáno, že objev pochází z trestné činnosti.

Podle deníku The Korea Times může nálezce požadovat 5 až 20 procent z celkové ceny zlata. Poctivý pracovník si tak může přijít v přepočtu až na 1,3 milionů korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!