Ukradená identita! Když Vás považují za kriminálníky, aniž byste cokoli udělali

Naše vlastní identita nás provází celým životem, jednoznačně nás identifikuje a zařazuje do systému. Když ji někdo někomu ukradne, může to poškozenému zničit život. Přesně to se stalo panu Josefu Orlickému.
Co Vás pálí - Ukradená identita 1

reklama

Zpočátku to vypadalo, že celý příběh je přitažený za vlasy. Něco takového se přece u nás nemůže stát. Nejsme v Hollywoodu. Jenže pan Orlický mluvil pravdu. Po pracovním úrazu si šel do zdravotní pojišťovny pro výpis plateb pojistného. Tam zjistil, že pojistné nehradil jen zaměstnavatel, ale současně i věznice Vinařice, protože tam prý byl ve výkonu trestu. Záznam měl i v rejstříku trestů. S pomocí právníků zjistil, že se za něj vydává, už několik let, jeho bratr Daniel Orlický. Proto na něj podal trestní oznámení.

Myslel si, že tím pro něj celá věc skončí, že udělal vše, co mohl a do pořádku dají ostatní věci už samy úřady. Netušil, jak hluboce se mýlil.

VELKÉ ZPRÁVY: CVP clanek Ukradena identita
VELKÉ ZPRÁVY: CVP clanek Ukradena identita

Policie vyhlásila po Danielovi celostátní pátrání, a protože tušila, že se bude prokazovat bratrovou totožností, vyhlásila pátrání i po panu Josefovi. Ten v tu dobu vozil kapely na koncerty. 

„A policajti pokaždé, když mě zastavili, tak mě sbalili. Ani  se se mnou nebavili. Odvezli mě na policejní stanici, tam vždycky tak dvě tři hodinky, než se zjistilo, že udělali chybu, že nejsem ten správný Orlický, kterého hledají. Akorát ty kapely, některé přišly o koncerty a já jsem přišel o peníze a časem i o klientelu.“, říká pan Josef Orlický.

Přišel o zaměstnání, také o peníze kvůli neoprávněným exekucím, nakonec i o přítelkyni. Skončil v péči psychiatrů. Život se mu zhroutil jako domeček z karet. Chtěl se dokonce odstěhovat do zahraničí. My jsme mu podali pomocnou ruku. Jak to dopadlo? Podívejte se na další díl „Co vás pálí“.

reklama

reklama