Umírám, chybí mi dech! V nákladním voze se 39 mrtvými mohli být Vietnamci

Nejméně tři z devětatřiceti mrtvých z kamionu v anglickém Essexu byli s velkou pravděpodobností z Vietnamu. Policie zprvu uvedla, že 39 mrtvých osob ve středu nalezených v návěsu kamionu v britském Essexu bylo čínské národnosti. Peking ovšem tuto informaci nepotvrdil.
Mrtví z kamionu
Mrtví z kamionu
Instagram/@bbc_russian

reklama

Kamion s mrtvými lidmi nalezený v Anglii

39 mrtvých těl nalezených v Anglii patří čínským občanům. Kontejner připlul z Belgie. Kde a kdy se do něj dostali se šetří

V úterý šestadvacetiletá Pham Thi Tra My napsala svým rodičům, že nemůže dýchat. Od té chvíle se již neozvala. Svou poslední zprávu, kterou zveřejnila její rodina, odeslala v úterý ve 22:30, dvě hodiny před příjezdem přívěsu na terminál Purfleet z belgického Zeebrugge. Její bratr informoval, že zaplatila v přepočtu 800 tisíc korun, aby byla dopravena do Británie. Je známo, že předtím byla v Belgii. ‚‚Moc vás, mami a tati, miluju. Je mi líto, matko,“ stálo mimo jiné ve zprávě.

‚‚Má sestra zmizela 23. října, jela z Vietnamu do Británie. Nemůžeme se s ní spojit. Bojíme se, že se také nacházela v tom kamionu. Obracíme se na britskou policii s prosbou, aby vše důsledně prošetřila a sestru nám vrátila,“ dodal bratr pohřešované.

Těla mrtvých byla nalezena v noci na středu
Autor: Instagram/@bbc_russian Těla mrtvých byla nalezena v noci na středu

Vietnamské ministerstvo zahraničí sdělilo, že dalo ambasádě v Londýně pokyn, aby pomohla britské policii při identifikaci obětí.

Zároveň prý zmizeli další dva občané Vietnamu - šestadvacetiletý muž a devatenáctiletá dívka. 

Policie nalezla těla 31 mužů a 8 žen v kamionu v noci na středu 23. října. Nejprve informovala policie i britská média o tom, že se jedná o obyvatele Číny. Řidič kamionu Mo Robinson byl zadržen za podezření z vraždy.

Britská policie našla v kamionu 39 lidských těl

VIDEO: Policie našla na jihovýchodě Anglie v kamionu 39 mrtvých. Jednalo se o čínské občany

Některé podobné případy z posledních let

Nejedná se ani zdaleka o první nešťastnou událost tohoto druhu. Podle BBC bylo například v roce 2000 nalezeno v nákladním voze v Doveru 58 udušených Číňanů. V roce 2015 pak policie našla 71 mrtvých osob v opuštěném nákladním voze na rakouské dálnici. Tehdy měly úřady podezření, že se jednalo o součást bulharsko-maďarské operace obchodování s lidmi.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!