Uprchlíci, které Česko odmítlo, se vylodí na Sicílii. Které státy si je přerozdělí?

Itálie dovolí celkem 450 uprchlíkům, kteří byli o víkendu zachráněni z rybářské lodi ve Středozemním moři, vylodit se na Sicílii. Podle server BBC rozhodnutí padlo po příslibu několika zemí EU o přijetí vice než poloviny z nich.
Urchlíci, které Česko odmítlo, se vylodí na Sicílii.
Urchlíci, které Česko odmítlo, se vylodí na Sicílii.
Reprofoto BBC

reklama

Loď se zachráněnými uprchlíky konečně zná místo, kde bude moci zakotvit. Přitom ještě před pár dny trvala jak Itálie, tak Malta na tom, aby všech 450 lidí přijala druhá země. Italský ministr vnitra Matteo Salvini dokonce uvedl, že vstřícná přijímací politika jeho země je u konce a už nebudou přijímat další uprchlíky.

Italský premiér Giuseppe Conte se obrátil na EU, aby situaci pomohla řešit. Rozhodnutí o vylodění na Sicílie přišlo podle server BBC poté, co se několik států EU zavázalo k přijetí vice než poloviny z nich. Po padesáti lidech tak poputuje ze Sicílie do Francie, Německa, Portugalska, Španělska a i na Maltu.

Hraním hry lidé tvůrcům pomohou získat finanční prostředky na vzdělávací aktivity organizace ADRA

V Sýrii roste takzvaná ztracená generace dětí. Lidé jim mohou pomoci prostřednictvím mobilní hry

Česko trvá na principu dobrovolnosti

Český premiér Andrej Babiš prosbu o pomoc s přerozdělením odmítl. Dle jeho slov je to cesta do pekel, protože to motivuje pašeráky a jen zvyšuje jejich příjem. Česká republika podle něj bude i nadále trvat na principu dobrovolnosti a žádné uprchlíky nepřijme.

Na pobřeží bylo do teď převezeno 57 žen a dětí. Podle italských médií je mezi nimi řada podvyživených osob. Jako příklad uvedli jednu žena, která po dlouhých měsících v Libyi váží pouhých 35 kilogramů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!