Uprchlická centra v Německu čelí útokům téměř každý den

Centra pro uprchlíky na území celého Německa se potýkají s častými útoky. Ačkoliv podle statistik počet útoků klesá, ani zdaleka není situace taková, jako před migrační krizí v roce 2015.
ilustrační foto
ilustrační foto
AP

reklama

Čerstvé údaje Spolkové kriminální policie (BKA), které zveřejnil německý deník Neue Osnabrücker Zeitung, ukazují, že v prvních devíti měsících tohoto roku došlo ke 211 útokům na uprchlická centra a k dalším 15 incidentům do 23. října. Útoky nejsou ničím výjimečným na celém území Německa.

I přesto, že se počet napadení oproti minulému roku, kdy bylo hlášeno 900 útoků, podstatně snížil, stále jsou dvě stovky útoků alarmujícím číslem.

Poškození majetku, násilná napadení, žhářství, ale i útoky za použití výbušnin. To všechno se od roku 2015 děje na území našich sousedů. Právě ve zmíněném roce Německo otevřelo hranice migrantům, kterých za necelé tři roky přišlo více než 1,5 milionu.

Podle německého deníku BKA zdůrazňuje, že počet útoků je konstantní a činí přibližně 70 útoků za čtvrtletí. Podle statistik bylo nejvíce útoků na centra pro uprchlíky v roce 2015, nahlášeno jich bylo 1031.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!