Uprchlický tábor v Sýrii zasáhly rakety. Mezi mrtvými jsou i děti

Nejméně 15 mrtvých si vyžádalo ostřelování uprchlického tábora Kah. Ten leží u syrsko-tureckých hranic. Z videí točených zřejmě na mobilní telefon jsou patrné ohořelé trosky a těla obětí. Informaci potvrdila Syrská observatoř pro lidská práva (SOHR).
Na syrský uprchlický tábor dopadly rakety
Na syrský uprchlický tábor dopadly rakety
Twitter/Obaida Hitto

reklama

Spekuluje se o tom, že rakety byly vypáleny ze základny íránských milicí. Tuto informaci ale zatím nikdo nepotvrdil. Agentura Reuters zase informuje o útoku syrských vládních sil. Různí se i počet obětí, některé zprávy hovoří o 20 mrtvých a desítkách zraněných. SOHR informuje o nejméně 15 mrtvých. Mezi oběťmi jsou i děti.

France24 dále informuje, že syrská armáda a její ruští spojenci ve středu útočili i na jiných místech provincie Idlíb. Při náletu na město Maaret al-Numan na jihu Idlíbu zemřelo šest lidí, z toho čtyři děti. Fotograf pracující pro agenturu AFP uvedl, že viděl, jak záchranáři z trosek domu vytahují tělo mladé dívky a nakládají ho do sanitky.

Kah leží v provincii Idlib, kterou nemá, jako jednu z mála, syrský režim plně pod kontrolou. Území z větší části ovládají rebelové včetně několika džihádistických skupin.

izraelský útok na Damašek 12.11.

Izrael zaútočil na íránské cíle v Sýrii. Odvetný útok cílil na íránské elitní jednotky Quds

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!