Úspěšný americký právník David Buckel se na protest proti znečišťování klimatu upálil

Prominentní americký právník David Buckel se v sobotu upálil. Důvodem jeho demonstrativní sebevraždy byl protest proti používání fosilních paliv. Šedesátiletý advokát a obhájce homosexuálů v dopise na rozloučenou uvedl, že už dál nemohl snášet používání fosilních paliv. Právě tato paliva jsou podle něj jedna z nejhorších věcí, kterou kdy lidstvo planetě Zemi učinilo. Informace přinesl server BBC.
David Buckel
David Buckel
Twitter/ABC News

reklama

Šedesátiletý právník David Buckel byl nalezen mrtvý v sobotu v Prospect Parku v Brooklynu. Nedaleko jeho upáleného těla našla policie dopis na rozloučenou, ve kterém advokát uvedl, že už dál nemohl vydržet fakt, jak lidstvo znečišťuje planetu Zemi. „Znečišťování pustoší naši planetu, zanechává lidstvo bez vzduchu, půdy i vody,“ napsal Buckel v dopise. „Moje předčasná smrt reflektuje to, co děláme sami sobě.“

Přátelé a spolupracovníci popsali Buckela jako „legitimního vizionáře“, který se věnoval ochraně práv homosexuálů a spolupracoval s ochránci životního prostředí.

Jedna z Buckelových nejznámějších kauz, které se ve svém profesním životě věnoval, byl případ vraždy a znásilnění transsexuála Brandona Teenyho. Právě tento právní spor se stal i předlohou k filmu „Kluci nepláčou“ z roku 1999. Za roli Teenyho získala Hillary Swank dokonce Oscara.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!