Útěk brazilských vězňů: Při pokusu dostat se z vězení zemřely dvě desítky lidí

Na severu Brazílie ve městě Belém se v úterý pokusilo utéct z vězení několik desítek vězňů. Při útěku jim pomáhala ozbrojená skupina, která vězňům poskytla zbraně. Při přestřelce s policií zemřelo nejméně 19 vězňů a jeden bachař. Mezi zraněnými jsou i čtyři policisté. Informace poskytl server BBC.
Útěk z brazilského vězení
Útěk z brazilského vězení
twitter/Al Jazeera News ‏

reklama

Pamatujete si na seriál „Útěk z vězení“? Tak právě v něm se nejspíš vzhlédli vězni ve věznici Santa Izabel Prison Complex v brazilském městě Belém.

Několik desítek vězňů se tam pokusilo o útěk. Nápomocná jim byla ozbrojená skupina, která se nacházela mimo vězení a poskytla povstalcům zbraně. Vzpoura vypukla v úterý v jednu hodinu odpoledne místního času. Podle předem připraveného plánu vězni nejprve zajali několik bachařů, které drželi jako rukojmí. Zmíněná ozbrojená skupina mezitím pomocí výbušniny zdemolovala zeď věznice.

Vězení Krobokan

Dva Američané uprchli z brutálního vězení na Bali. Na útěku zůstal už jen jeden

Policie pomoc ozbrojené skupiny potvrdila a uvedla, že je možné, že vězni měli zbraně uvnitř vězení.

Došlo k přestřelce s policií, kterou podle posledních informací nepřežilo minimálně 19 vězňů včetně jejich kompliců a jeden bachař. Mezi zraněnými jsou také čtyři policisté. Policie nyní pátrá po tom, zda se nějakému z vězňů náhodou nepodařilo uprchnout.

Brazilské věznice jsou kvůli vysoké kriminalitě přeplněné. Poslední organizovaný útěk vězňů se uskutečnil v minulém roce v Manausu a zemřelo při něm 56 lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!