Úterý přinese bouřky a ochlazení. Až do pátku se teploty budou pohybovat kolem 23°C

Úterní den sebou podle meteorologů přinese bouřky a ochlazení, Zatímco do teď jsme se mohli těšit z teplot kolem 30°C, v příštích dnech se rtuť teploměru nedostane nad 23°C. Oteplení přijde až s koncem týdne.
Úterý přinese bouřky a ochlazení
Úterý přinese bouřky a ochlazení
Pixabay.com/Free-Photos

reklama

„V úterý postoupí od severu nad Německo tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry a v dalších dnech bude zvolna postupovat přes střední Evropu k severovýchodu až východu a bude ovlivňovat počasí u nás,“ uvedli ve své předpovědi meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).

Čeká nás tak den ve znamení oblačné až zatažené oblohy. Na většině republiky navíc bude pršet. Místy se dokonce mohou objevit i bouřky. Zatímco teploty na Moravě a ve Slezsku se budou pohybovat kolem 23 až 27°C, v Čechách nepřesáhnou 23°C.

I ve středu bude oblačno až zataženo. Během dne pak na celém území musíme čekat přeháňky a ojediněle i bouřky. Večer by ale oblačnosti mělo ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23°C. Podobné počasí bude i ve středu.  

Letní zahrada a počasí: Výkyvy teplot svědčí padlí, sucho vosám

Letní zahrada a počasí: Sucho láká vosy, výkyvy teplot svědčí padlí

Oteplení přijde s koncem týdne

Čtvrtek podle meteorologů slibuje alespoň malé zlepšení. Čeká nás totiž polojasná až oblačná obloha. V severní polovině i v tento den ale hrozí během dne přibývání oblačnosti a přeháňky. Rtuť teploměru opět nepřesáhne 23°C.

Pátek bude už ve znamení skoro jasné až polojasné oblohy. Teploty vystoupají až k 27°C. Na severovýchodě a severu republiky se mohou opět objevit místy objevit přeháňky. S víkendem se do České republiky pak zase vrátí teploty atakující 30°C a jasná až polojasná obloha.

reklama

reklama