Útočník v Hurghadě zavraždil dva turisty. Mezi zraněnými je také Češka

Útočník v Hurghadě pobodal šest turistů
Útočník v Hurghadě pobodal šest turistů
AP

reklama

Při dnešním útoku muže ozbrojeného nožem v egyptském letovisku Hurghada zemřeli dva němečtí turisté. Mezi dalšími čtyřmi zraněnými turisty je také 36letá Češka, informovalo české ministerstvo zahraničí. Žena má lehce poraněnou nohu.

Egyptské ministerstvo vnitra uvedlo, že oběťmi jsou turisté různých národností. Agentura AP nejdříve uváděla, že zemřely dvě ukrajinské turistky. Podle informací deníku Bild pocházejí ale zavraždění turisté z Německa. Zranění, které prý útočník zasáhl do obličeje, krku a nohou, byli převezeni do místních nemocnic. Kromě Češky jsou podle ruského serveru Sputnik mezi zraněnými také dva občané Arménie a žena z Ruska, která se nachází v kritickém stavu.

Předběžné vyšetřování podle egyptského ministerstva vnitra ukazuje, že útočník, kterého později zadržela policie, patrně na hotelovou pláž připlaval z nedaleké veřejné pláže. Útok se odehrál několik hodin poté, co pravděpodobně islamističtí radikálové v Gíze zastřelili pět egyptských policistů na kontrolním stanovišti.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!