Útočník z Berlína jde za skopnutí ženy ze schodů na téměř tři roky za mříže

Útočník z Berlína jde za skopnutí ženy ze schodů na téměř tři roky za mříže
Útočník z Berlína jde za skopnutí ženy ze schodů na téměř tři roky za mříže
Youtube/Act For Germany

Muž, který loni v Berlíně bezdůvodně skopnul ženu ze schodů, si odsedí dva roky a 11 měsíců ve vězení. Tam ho poslal minulý týden soud za těžké ublížení na zdraví. Žena utrpěla zlomeninu paže a zranění hlavy. Video zachycující incident koncem minulého roku šokovalo miliony uživatelů sociálních sítí.

Incident se odehrál v říjnu 2016, ale video se na internetu objevilo až v prosinci téhož roku. Útočníka, 28letého Bulhara Svatoslava S., následně identifikovala veřejnost a policie ho zatkla. Ze záběrů, je patrné, jak útočník ve společnosti tří dalších mužů drží láhev a kouří cigaretu. Pak náhle přistoupil ke své nic netušící oběti a silou ji kopnul do zad. Žena následně doslova sletěla ze schodů.

 

Podle BBC během procesu poškozená sdělila, že trpěla celé měsíce po útoku a dokonce se i vyhýbala kontaktu s vnějším světem. Násilník, který měl problémy se zákonem už v rodném Bulharsku, se hájil tím, že si prý incident nepamatuje. Přiznal však, že se na videu poznává.

Soud nakonec poslal Svatoslava S., jehož příjmení nebylo podle německých zákonů o ochraně osobních údajů zveřejněno, do vězení na 35 měsíců. Bulhar mohl vyváznout i s vyšším trestem, ale soudce přihlédl k posudkům znalců, podle kterých měl násilník v době útoku sníženou schopnost vnímání. Ta byla podle nich způsobena poraněním mozku při dopravní nehodě v minulosti a také užíváním alkoholu a drog.

Jen pár dní po zatčení Svatoslava S. šokoval Němce další bezdůvodný útok v prostorách metra, a to ve stejné části Berlína. Skupina migrantů ze Sýrie se pokusila upálit polského bezdomovce, kterému se však podařilo vyváznout bez úhony. Také v tomto případě nyní padly tresty. Berlínský soud hlavního aktéra odsoudil na 2 roky a 9 měsíců vězení a pět dalších ve věku 16 až 19 let k podmíněným trestům od 4 týdnů do 8 měsíců.

 

Autor: Lucie Hnyková

reklama