Útok na jihu Francie: Útočníci stříleli na policisty i lidi v supermarketu

Ve městě Trèbes na jihu Franciese v pátek krátce před polednem zaútočil střelec. Ten během svého řadění zabil tři lidi. Další osoby jsou zraněny. Podle francouzských médiích se jejich počet pohybuje od dvanácti do šestnácti. Krátce před tímto incidentem zřejmě ten samý pachatel postřelil policistu v nedalekém městě Carcassone. Podle nejnovějších informací policisté útočníka zastřelili.
ilustrační foto
ilustrační foto
Police nationale

reklama

Jeden svědek pro stanici Europe 1 uvedl, že ozbrojený útočník vešel okolo 11. hodiny do supermarketu Super U v jihofrancouzském městě Trèbes a za křiku „Allahu akbar“ spustil střelbu. Sám se pak označil za vojáka Islamského státu, oznámil to státní prokurátor. Francouzský premiér Édouard Philippe označil situaci za „vážnou“ a vše podle něj nasvědčuje teroristickému útoku.

Policie oznámila, že jeden člověk střelbu v supermarketu nepřežil. Další oběť utrpěla vážné zranění, kterým následně také podlehla. Starosta Trèbes na Twitteru oznámil, že se už podařilo všechny zajaté lidi osvobodit. Mluvčí ministerstva vnitra pro agenturu AP uvedl, že pachatel už je v supermarketu jen s policistou, který s ním vyjednává.

Už před tímto incidentem pravděpodobně stejný pachatel střílel v nedalekém městě Carcassone z auta na policisty.

Podle francouzských médií je útočníkem přibližně 30letý Maročan, který požadoval propuštění teroristy Salaha Abdeslama. Ten se podílel na teroristických útocích v Paříží v roce 2015.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!