Útok na venezuelskou vojenskou základnu: Ministr obrany obvinil opoziční extrémistické síly

V zahraničí vyškolení útočníci přepadli vojenskou základnu poblíž Brazílie. Venezuelský ministr obrany z útoku obvinil opoziční extrémistické síly.
Shromáždění venezuelské armády
Shromáždění venezuelské armády
foto twitter López

reklama

Ministr generál Vladimir Padrino López na svém Twitteru uvedl, že bylo ukořistěno mnoho zbraní. Šest útočníků bylo později dopadeno a zbraně se vrátily na základnu. „Jednalo se o zločince vyškolené v Kolumbii ve známých polovojenských táborech. Dostali plně profesionální pomoc od Jair Bolsonara (brazilský prezident),“ píše dále venezuelský ministr.

Podle ministra útočníci přišli z Peru přes Kolumbii a měla jim v to pomáhat Brazílie. „Je to triangl limského kartelu, který ve Venezuele vyvolává násilí, smrt a politickou destabilizaci. Odsuzujeme tyto vlády. No pasarán! (Nepřijdou),“ dodal generál López a několikrát v příspěvku ještě bojovně uvedl známé „Venceremos!“ (Zvítězíme).

 

 

Se stejnými argumenty později přišel venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza, který řekl, že vlády Kolumbie, Brazílie a Peru se spojily s USA a dalším čtyřmi desítkami zemí, aby odstranily vládu venezuelského socialistického prezidenta Nicolase Madura. Toho podle Arreaza obviňují z nezákonné moci, když byl znovuzvolen v nespravedlivých volbách, přičemž ze hry byly vyloučeny silné opoziční osobnosti.

Mike Pompeo foto twitter Pompeo

KOMENTÁŘ JANA VÍTKA: Stane se Venezuela Irákem Latinské Ameriky?

Skutečnost je taková, že již v únoru tohoto roku se podařilo stovkám venezuelských vojáků utéct do Kolumbie, Peru a Brazílie. Vojáci vyjádřili svou podporu vůdci opozice Juanu Guaidóovi a snaží se vyvolat nespokojenost uvnitř venezuelských ozbrojených sil.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!