Útok poblíž Paříže: Muž jednoho člověka ubodal, další dva těžce zranil. K činu se přihlásil Islámský stát

Poblíž Paříže podle francouzský médií muž ubodal jednoho člověka a další dva těžce zranil. Při útoku měl navíc volat Alláhu akbar. Police útočníka zneškodnit. Krátce po medializaci se k činu přihlásila teroristická síť Islámský stát.
Policie vyzvala tamní obyvatele, aby se vyhnuli místu útoku
Policie vyzvala tamní obyvatele, aby se vyhnuli místu útoku
reprofoto Le Parisien

reklama

„Alláhu akbar, jestli vstoupáte, tak vás všechny zabiju,“ vyhrožoval policistům zabarikádovaný útočník ozbrojený několika noži v městečku Trappes poblíž Paříže. Na ulici krátce předtím měl podle francouzských médií ubodat jednoho člověka a další dva lidi vážně zranit.

Po svém řádění se před policií zabarikádoval v nedaleké budově.  Když pak před půl desátou ze svého úkrytu vyšel a pokračoval ve výhrůžkách, policie spustila palbu a útočníka zastřelila. O motivech jeho činu se momentálně stále jen spekuluje. Jako nejpravděpodobnější možnost se zdá být varianta, že důvodem tragédie byla rodinná rozepře.

Mladá jezídka Ashwaq

Kurdská dívka potkala v Německu svého otrokáře z ISIS. Je to také uprchlík, řekli jí policisté

K činu se přihlásil ISIS

Přestože incident už skončil, policie vyzvala tamní obyvatele, aby se vyhnuli místu útoku a nenarušovali tak vyšetřování. Podle televize BFM-TV se útočník narodil v roce 1982 a před několika lety byl odsouzen za veřejné oslavování teroristického činu.

Krátce po medializaci se k činu přihlásila teroristická síť Islámský stát, která uvedla, že pachatel byl jedním z jejich bojovníků. Pro své tvrzení, ale neposkytla žádný důkaz. Faktem ale je, že útok přišel jen velice krátce po výzvě samozvaného vůdce ISIS Abú Bakr al-Bagdádího, aby za použití bomb, nožů a aut pokračovali „útoční lvi“ v útocích.

reklama

reklama