Útok v Mogadišu: Při výbuchu nálože zahynulo nejméně 90 lidí, jsou mezi nimi i studenti

U kontrolního bezpečnostního stanoviště v somálské metropoli Mogadišo došlo ke katastrofálnímu výbuchu. Následky jsou fatální. Tiskový mluvčí somálské vlády navíc sdělil agentuře AP, že počet mrtvých může narůstat. Vláda zatím neví, kdo za výbuchem stojí, domnívá se ale, že by mohlo jít o atentát islamistické milice.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Výbuch v Somálsku (zdroj: AP)

reklama

K výbuchu došlo dnes ráno. Policie uvedla AP, že měl atentát cílit na pobočku finančního úřadu v době, kdy se lidé vraceli po volnu zpět do práce. Místní starosta navíc dodal, že bylo do nemocnice převezeno minimálně 90 lidí včetně dětí a studentů. Na fotografiích je vidět, že výbuch měl obrovský dosah a roztrhal karoserie několika aut.

Mohamed Yusuf, ředitel městské nemocnice Medina, řekl AP, že nyní má v nemocnici 73 mrtvých. Ministr zahraničí pak dodal, že jsou mezi nimi i dva lidé z Turecka.

Al-Kájda

Islamistická ozbrojená složka Šaláb již dlouhodobě usiluje o svržení somálské prozápadní vlády. Proto je možné, že za atentátem stojí. Hlásí se k teroristické síti Al-Káida a často na somálské metropole útočí.

Extremistická skupina byla před několika lety z Mogadiša vytlačena. Nadále ale některé oblasti v jižním Somálsku kontrolují a ohrožují Keňu. 

Mapa Somálska
Autor: Google Maps Mapa Somálska

reklama

reklama