Útok v Somálsku: Nákladní automobil plný výbušnin zabil nejméně 30 lidí

Masivní bombový útok se dnes odehrál v somálské metropoli Mogadišu. V rušné části města explodoval nákladní automobil, který měl být napěchovaný výbušninami. Obětí jsou desítky.
exploze nákladního auta
exploze nákladního auta
youtube/tech solution

reklama

Nejméně třicet mrtvých má na svědomí exploze nákladního auta v rušné části Mogadiša, Další desítky lidí jsou zraněny. Místní policie sdělila reportérům BBC, že náklaďák byl plný výbušnin. 

exploze nákladního auta
Autor: youtube/tech solution exploze nákladního auta

Exploze nastala nedaleko vchodu do hotelu. Nešlo však o jediný bombový útok tohoto dne. Podle informací místní policie byli zabiti dva lidé také v městské části Madina. 

Hlavní město Somálska je pravidelným cílem skupiny aš-Šabáb, která je napojená na al-Káidu. Obě teroristické organizace ve východoafrické zemi bojují s místní vládou. 

exploze nákladního auta
Autor: youtube/tech solution exploze nákladního auta

„Jednalo se o bombu umístěnou v nákladním autě. Ztráty na lidských životech jsou obrovské, ale přesný počet není doposud známý,” uvedl pro agenturu Reuters policejní kapitán Mohamed Hussein. 

Svědci tragédie tvrdí, že pod troskami jsou ještě lidé. “Je to největší výbuch, kterého jsem  byl kdy svědkem, zničil celou oblast,” řekl agentuře AFP místní obyvatel. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!