To už chce opravdu kachní žaludek: Ošetřovatel zabil a poté okradl svého pacienta!

Ze zabití a okradení 87letého důchodce obvinila německá policie jeho ošetřovatele polského původu Grzegorze Stanislawa Wolsztajna. Podle německého deníku Deutsche Welle, může mít Polák na svědomí víc takových podezřelých úmrtí.
Injekce
Injekce
CC BY-SA 3.0

reklama

Doposud se podařilo identifikovat zhruba dvě desítky lidí, o které se šestatřicetiletý Polák staral. Policie mimořádně zveřejnila celé jeho jméno v naději, že tak získá více informací o jeho činnosti.

Wolsztajn navíc neměl ani potřebnou kvalifikaci a od roku 2008 pracoval výhradně v zahraničí. Zájem německé policie ale vzbudil až letos v únoru, kdy sám zavolal sanitku do domu jednoho ze svých pacientů. Tehdy záchranářům tvrdil, že 87letého staříka našel v posteli bez známek života.

Ženu napadl tygr

FOTO: Šokující moment! Ošetřovatelka byla brutálně napadena tygrem! Přežila jen díky návštěvníkům

To však vyvrátila následná pitva, která prokázala, že rozhodně nešlo o přirozenou smrt. Pitva prokázala, že smrt nastala cizím zaviněním.

To pak nepřímo potvrdil i podezřelý, když vyšetřovatelům sdělil, že se smrtí staříka sice nemá nic společného, ale že mu podal inzulin. Důchodce však netrpěl cukrovkou a jeho stav žádnou dávku inzulinu nevyžadoval.

Wolsztajn se poté neštítil ukrást zesnulému důchodci hotovost ve výši v přepočtu 30 tisíc korun a dvě platební karty. Vyšetřovatelé u „ošetřovatele“ našli několik ampulek s inzulinem a inzulinovou pumpu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!