UŽ DOST! Češi brojí proti podomním prodejcům. Co můžete udělat vy?

Vztek, bezmoc, pláč, zoufalství. To všechno za sebou umí nechat nezvaná návštěva podomního prodejce. A lidem se to už přestává líbit, začínají se ozývat stále víc. Chtějí jediné: Dostat podvodníky pryč z blízkosti svých domovů...
Nepusťte je dovnitř!
Nepusťte je dovnitř!
thinkstock.com

reklama

 

Řada radnic tak pomocí vyhlášek zakazuje podomním prodejcům se vůbec po území měst a vesnic pohybovat. Mnohé starosty k tomu donutili samotní obyvatelé, které podvodníci dohnali až k slzám. Každý měsíc takových nařízení přibývá zhruba deset. O začátku roku má zákaz podomního prodeje asi stovka nových měst. Celkově už jejich počet přesáhl čtyři stovky.


Volejte policii!

Za porušení vyhlášky hrozí až dvousettisícová pokuta. Starostové ale dodávají, že musí o prodejcích vědět. Vyzývají proto každého, u koho takový prodejce zazvonil, aby jim jejich aktivity neprodleně ohlásili. Pokud to lidé nahlásí, na místo vyjíždí jak městská policie, tak státní. Podle svých vlastních slov, jsou prý v tomto policisté nekompromisní.

O praktikách podomních prodejců a jak se jim bránit, se dočtete v těchto článcích, které jsme pro vás připravili:

Podpis!

Nezvaná návštěva: Podomní prodejci za dveřmi. Tipy, co dělat!

Podomní prodejce

Místo kontroly plynoměru změna dodavatele. Jak ještě umějí klamat podomní prodejci?

 

Energie vedou...

Nejčastěji se lidé mohou setkat s prodejci energií, kteří lákají na výhodnou nabídku, nicméně většinou zas až tak výhodná být nemusí. U paní Kateřiny z Prahy se zase prodejce vydával za opraváře plynoměru a pod záminkou jeho výměny ji nechal podepsat smlouvu u jiného dodavatele.

Takové praktiky pak vrhají špatné světlo na dodavatele energií u nás. Lidé pak mají strach jakkoliv se smlouvami hýbat, aby se nedostali do problémů. Podle průzkumů se Češi o možnostech změnit dodavatele energií dozvídají nejčastěji právě z úst podomních prodejců. To je ale podle finančních odborníků velká škoda.

 

Energie Foto: thinkstock.com

TŘI možné KROKY k nejvýhodnější ceně energií pro vás. Stačí vybrat jen jeden z nich:
1. Porovnejte si nabídky všech dodavatelů elektřiny a plynu na trhu on-line v kalkulačce!
2. Napište nám, naši specialisté vám připraví nezávazný přehled cen energií na míru: info@prima-radce.cz.
3. Zavolejte, máme letité zkušenosti, poradíme: 810 811 812.

Foto: thinkstock.com

 

Změna ano, ale bezpečně

Jestliže jste spokojení, není důvod nic měnit. Jestliže ale pochybujete při pohledu na vyúčování nad výší záloh nebo jste zvědaví, jestli skuktečně můžete platit méně za elektřinu nebo plyn, rozhodně stojí za to si nabídky porovnat. Trh s energiemi totiž nabízí obrovské možnosti. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si ceny porovnat, je využití internetových srovnávačů, které zahrnují nabídky všech dodavatelů. Během několika minut získáte okamžitý přehled.

Výhodná cena za elektřinu? To je i správně nastavená distribuční sazba... Nejste si jisti, jestli ji máte? Pochybujete o vyúčtování? Obraťte se na naše odborníky, kteří vám nezávazně pomohou najít řešení. Pište na info@prima-radce.cz nebo volejte 810 811 812.

 

Energiemi se zabývá také náš hraný ON-LINE SERIÁL. Tuto středu se můžete těšit na další díl, právě o podomních prodejcích. Přechcházející díly o energicíh najdete zde:

11. dil on-line serialu Prima Radce Foto:

 

 

Může se vám ještě hodit:

Hurá, je tu teplo. A levně!

5 kroků a budete si vyskakovat. Jak taky můžete ušetřit tisíce korun?

Pohodlí domova...

Jak ušetřit za domácnost? První krok je "být on-line". Jaký je druhý?

Elektřina by zdražit neměla...

Dobrá zpráva: Cena elektřiny bude v příštím roce opět klesat!

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!