Uživatelé aplikace TikTok využívají zvířata pro své vlastní zviditelnění. Často ale jde o týrání zvířat

Bezmocné kočky a psi hrají často hlavní role ve videích v aplikaci TikTok. Platforma, která je hitem hlavně u mladých, se stala prostředkem pro týrání zvířat. Mladí svým mazlíčkům ohýbají uši, tančí s nimi na písničky a vážou jim gumičky kolem hlavy. Někdy je i násilně udeří. Uvádí web The Sun.
Týrání na aplikaci TikTok
Týrání na aplikaci TikTok
foto pixabay

reklama

Aplikace je pro uživatele starší 13 let. Nevyžaduje ale žádné ověření věku, a tak může každé dítě svůj věk zfalšovat. Aplikaci pak bez jakékoli kontroly dítě používá. TikTok je mobilní aplikace, která slouží pro sdílení videí, která jsou nahrána na vybranou píseň.

Čím vícekrát je video zhlédnuto, tím je uživatel oblíbenější. Proto se každý snaží natočit co nejzábavnější snímky a využívá k tomu třeba i své domácí mazlíčky. Skupina PETA, která bojuje za práva zvířat ve světě, označila využívání zvířat za „ohavnost“. Mezi klipy byl například i zmatený pes, který se pokoušel kousnout svého majitele, protože jím byl několikrát zbit. Takové násilné snímky si oblíbilo více jak 3 000 000 uživatelů.

Některé klipy zobrazují záběry, kde majitelé svým mazlíčkům nadávají a neslušně s nimi zacházejí. Jeden snímek dokonce zobrazuje bezmocnou kočku, která se snaží bránit proti úderům do hlavy. Další video, které už muselo být z platformy odstraněno, zobrazovalo brutální úder do mordy jednoho z malých psů.

 

„Pak už mladým lidem bude připadat normální, že se mají takto neuctivě chovat ke svým mazlíčkům. Existuje pak riziko kopírování a napodobování chování mezi sebou,“ uvedla ředitelka PETA Elisa Allen s tím, že spustili kampaň TikTok Time Bomb. Ta má zvýšit povědomí o možných rizicích takového zacházení se zvířaty. „Každý jednotlivý obsah, kde jsou zvířata, jsme zkoumali a pokud šlo o týrání, tak byl následně odstraněn. Takové obsahy jsou kontrolovány nejrůznějšími technologiemi a specializovanými týmy,“ uvedl mluvčí společnosti TikTok. 

reklama

reklama