V Afghánistánu spadlo letadlo s více než 80 lidmi na palubě, Tálibán se hlásí k jeho sestřelu

Letadlo Ariana Afghan Airlines letělo z afghánského Herátu do Kábulu, když na území kontrolovaném Tálibánem v odlehlé horské oblasti Deh Yak havarovalo. Na palubě bylo přes 80 osob. Všichni členové posádky podle hnutí zemřeli, a to včetně vysoce postavených důstojníků. Tálibán podle Reuters uvedl, že sestřelil letadlo s americkými vojáky na palubě.
Pád letadla v Afghánistánu
Pád letadla v Afghánistánu
Twitter/@3newsru

reklama

V oblasti kontrolované radikálním hnutím Tálibán ve východním Afghánistánu dnes spadlo letadlo. Tálibán tvrdí, že sestřelil letoun s americkými vojáky na palubě, uvedla agentura Reuters; jiné zdroje citují mluvčího Tálibánu, který hovoří o havárii. První zprávy informovaly o tom, že letadlo patřilo letecké společnosti Ariana Afghan Airlines a mělo na palubě přes 80 lidí, vedení společnosti to ale popřelo. Americká armáda zprávu o letadle ověřuje.

Na místě havárie byli prý členové Tálibánu, kteří se pokoušeli uhasit oheň. Podle afghánských sdělovacích prostředků bylo na palubě 83 lidí.

Šéf letecké společnosti Ariana ovšem tvrzení, že letadlo patřilo těmto aerolinkám, popřel. „Stala se letecká nehoda, ale to letadlo nepatří společnosti Ariana. Oba její dnešní lety – z Herátu do Kábulu a z Herátu do Dillí – jsou v pořádku,“ citovala ředitele agentura Reuters.

Autor: ČTK, Pavlína Švarcová

reklama

reklama