V Africe se při útěku před lvy utopilo 400 buvolů. Úřady povolily místním těla sníst

V řece na hranici mezi Namibií a Botswanou se ve středu ráno utopilo na 400 buvolů, kteří se snažili zachránit před útokem lví smečky. Podle místních zvířata zřejmě zmátlo počasí, kvůli kterému nepoznala hloubku, a naskákala do řeky. Úřady pak povolily místním mrtvá těla zkonzumovat.
V Africe se utopilo stádo buvolů
V Africe se utopilo stádo buvolů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zhruba 400 buvolů se utopilo v africké řece, když se snažilo uniknout útoku lvů, kteří bývají touto dobou agresivní a hladoví. Zprávu přinesla zahraniční média. Na hranici mezi Namibií a Botswanou se ráno objevila v řece Chobe mrtvá těla, což není na podzim nic neobvyklého. Nebýt ovšem toho neobvykle vysokého počtu obětí.

Podle místního majitele lodi bylo celé táhnoucí stádo buvolů nebvykle velké, a před utonutím stovky zvířat čítalo celkem na 1000 kusů. Simone Micheletti místo a mrtvá těla v řece vyfotografoval. Pro policii uvedl, že v úterý večer slyšel poblíž lví řev. Ve středu ráno pak na procházce našel v řece 400 mrtvých buvolů. 

Co způsobilo, že se dobrovolně vrhli do řeky, kde je čekal společný odchod ze světa? Podle Michelettiho je na vině nejspíš počasí. V noci bylo zataženo, a mraky zřejmě způsobily, že stádo nedohlédlo na druhý břeh. Vrhlo se tedy do vody, z níž se posléze nedokázalo dostat ven.

Dosud největší masové utonutí buvolů v oblasti čítalo podle pamětníků "pouze" asi 50 zvířat. Tentokrát šlo o takřka desetinásobek. Většinu buvolů z řeky vynesli obyvatelé okolních vesnic. Úřady posléze vydaly povolení, že maso z mrtvých těl si mohou lidé rozebrat, odvézt domů, a zkonzumovat. 

Reklama
Reklama