V Anglii a Walesu byl loni rekordní počet útoků nožem. Vražd způsobených ostrým předmětem však ubylo

Počet trestných činů, které lidé spáchali nožem nebo ostrým předmětem v Anglii a Walesu vzrostl v minulém roce o sedm procent na 44 771 policií zaznamenaných incidentů a dosáhl rekordní výše. Od roku 2011, kdy srovnatelné statistiky začaly být zaznamenávány, šlo o nárůst 46 procent. Informoval o tom tamní Úřad pro národní statistiky (ONS).
2. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: TERORISTICKÝ ÚTOK V LONDÝNĚ: DVA TĚŽCE ZRANĚNÍ
2. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: TERORISTICKÝ ÚTOK V LONDÝNĚ: DVA TĚŽCE ZRANĚNÍ

reklama

Zjištěné údaje úřadu zahrnují roční období končící zářím daného roku. Předloni zaznamenali policisté podle úřadu 41 858 trestných činů nožem nebo ostrým předmětem. V roce 2011 takových případů evidovali 30 620. Podle statistik však o dvacet procent klesl počet vražd způsobených nožem nebo ostrým předmětem, na čemž se podílel zejména významný pokles v Londýně.

Vražd méně, útoků noži více

Podle policejních statistik (které nezahrnují manchesterskou jednotku Greater Manchester Police) byl kromě sedmiprocentního nárůstu útoků nožem v loňském roce zaznamenán meziročně prakticky stejný počet kriminálních činů způsobených střelnou zbraní a šestiprocentní pokles celkového počtu vražd.

Policie v německém Gelsenkirchenu

Útoků nožem přibývá: V Německu zaútočil muž na policisty, podobné útoky hlásí i Francie

Vražd v Anglii a Walesu policie evidovala 617, o rok dříve jich bylo 654. Co se týká zabití nožem a ostrým předmětem, došlo ke 221 případům. Podíl vražd nožem na celkovém počtu činil podobně jako v předchozím roce čtyřicet procent.

Násilnější zločiny v metropolitních oblastech

Počet loupeží a okradení, kdy je oběť při činu přítomná, vzrostl meziročně o 12 procent, zatímco množství vloupání, kdy postižený není přítomen, kleslo o čtyři procenta. Počet kriminálních činů spojených s automobily vzrostl o čtyři procenta.

„V loňském roce nedošlo ke změnám v celkové míře trestné činnosti,“ uvedla Helen Ross z Centra pro trestnou činnost a spravedlnost Úřadu národních statistik s tím, že u jednotlivých typů kriminality už k proměnám docházelo. „Pokračoval například nárůst podvodů, trestných činů spojených s automobily a loupeží a pokleslo vloupání a vraždy.“

Řada méně častých, ale násilnějších typů zločinů je soustředěna do metropolitních oblastí, jakými jsou Londýn, West Midlands nebo West Yorkshire.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!