V Arcibiskupském paláci hodovaly stovky bezdomovců. Pochutnali si na polévce i svíčkové

25. 12. 2017 ZPRÁVY: V ARCIBUSKUPSKÉM PALÁCI HODOVALO NĚKOLIK STOVEK BEZDOMOVCŮ
25. 12. 2017 ZPRÁVY: V ARCIBUSKUPSKÉM PALÁCI HODOVALO NĚKOLIK STOVEK BEZDOMOVCŮ

reklama

Neztraťte touhu vrátit se do života – to je přání kardinála Dominika Duky pro lidi bez domova. V pondělí jich v Arcibiskupském paláci hodovalo několik stovek. Po slavnostním obědě přišlo i na dárky. Co myslíte, že bylo k obědu?

V sále kardinála Berana si lidé bez domova dávali knedlíčkovou polévku a pak měli na výběr hned ze dvou hlavních chodů - mohli si dát buď tradiční svíčkovou, nebo kachnu. „Máme tři sta porcí. Tady v arcibiskupském paláci máme asi 200 lidí a dole v arcibiskupském semináři máme dalších 100 lidí,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima Kristina Koldinská z komunity Sant'Egidio, která se podílela na organizaci slavnostního oběda.

Na celé akci se podílela i stovka dobrovolníků

 „Je to tradice církve od počátku a taky tradice biskupů a svatého Vojtěcha, kdy biskup zval vždy chudé ke katedrále,“ vysvětlil kardinál Dominik Duka. Po slavnostním obědě přišlo na řadu nadělování dárků, především těch praktických. „Lidé bez domova najdou v tom dárku něco teplého na oblečení nebo i nějakou termosku, termo hrnek, hygienické potřeby,“ upřesnila Koldinská.

„Mnozí lidé se domnívají, že budou šťastný, když budou mít miliony, když budou mít hodně a pak nejsou šťastný, protože se bojí o ty peníze, bojí se, že o ně přijdou,“ upozornil Duka. Na závěr vzkázal kardinál lidem bez domova jasné poselství. „Já bych jim přál aby neztratili tu touhu vrátit se do života,“ uzavřel. Na celé akci se podílela asi stovka dobrovolníků. Tradiční obědy pro lidi bez domova se v Arcibiskupském paláci budou konat i v dalších letech. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!