V aukci budou k dispozici rekvizity ze Supermana, Pána prstenů nebo Jurského parku

Supermanův původní plášť, dýmka Bilbo Pytlíka ze série Pán prstenů nebo rekvizity z Jurského parku či Forresta Gumpa jsou mezi zhruba 400 položkami určenými pro filmové nadšence v nadcházející dražbě vzácných hollywoodských artefaktů. Informovala o tom agentura AFP.
Ilustrační foto: Supermanův plášť
Ilustrační foto: Supermanův plášť
@CapedWonderJim/Twitter

reklama

Rekvizity z trilogie Superman, v němž sehrál hlavní roli Christopher Reeve, nebo Pán prstenů Petera Jacksona si mohou filmoví nadšenci vydražit v příštím týdnu v aukční síni Julien's Auctions v Los Angeles. Cena Supermanova pláště a Bilbovy dýmky je odhadována na 100 - 200 tisíc dolarů (2,3 - 4,6 milionu korun).

Klobouk Adolfa Hitlera

Hitlerův klobouk nebo Göringova tabatěrka. V Německu proběhla kontroverzní aukce

Cena zřejmě v milionech korun

Mluvčí aukční síně Jason DeBord uvedl, že je velmi vzácné mít něco, co lze skutečně identifikovat, že přežilo z prvního filmu Superman z roku 1978. Dodal, že cena se může vyšplhat na několik stovek tisíc dolarů.

Dýmka, kterou používal Ian Holm coby Bilbo Pytlík ve filmu Společenstvo prstenu má být podle aukčního domu jediným exemplářem z filmu, o němž je známo, že bude v rukou sběratelů.

Star Trek, Jurský park nebo Forrest Gump

Do aukce by podle organizátorů vedle výše zmíněných rekvizit měla jít i jedna z „nejdůležitějších sbírek“ memorabilií ze Star Treku, které byly kdy draženy. Mezi nimi bude například bunda, kterou nosil William Shatner coby kapitán Kirk a jejíž cena je odhadována na 80 – 100 tisíc dolarů (1,8 – 2,3 milionu korun). Dále by měly jít do prodeje rekvizity z filmových klasik, jako jsou Jurský park, Gone with the wind (Jih proti severu) nebo Maltese Falcon (Maltézský sokol) či Forrest Gump.

reklama

reklama