V Austrálii se dealeři drog bílých Vánoc nedočkají. Policisté zabavili pervitin za 17 miliard korun!

Rekordních 1,2 tuny pervitinu našli policisté u západních břehů Austrálie. Pašeráci drog tak přišli o výdělek v přepočtu za téměř 17 miliard korun. Navíc jim za takový náklad hrozí až doživotní vězení.
ilustrační foto- drogy
ilustrační foto- drogy
Pixabay

reklama

Australská zásahová jednotka překvapila podezřelé pašeráky ve čtvrtek ve dvě hodiny ráno při vykládání kontrabandu ze soukromé lodi. Muži drogu v přístavišti právě překládali do nákladního vozu. 

Zátah pak pokračoval nejen ve městě Geraldton, ale i v hotelu v Perthu, který leží asi 400 kilometrů jižně. Policisté během celé akce zadrželi osm mužů ve věku 33 až 52 let. Není žádným překvapením, že za takový náklad drog jim hrozí až doživotní trest.

ilustrační foto- drogy

Polibek smrti: Žena z USA zabila svého přítele polibkem, při kterém chtěla dvojice propašovat drogy do vězení

Na černém trhu by se droga, která je v Austrálii známá pod názvem "ice", prodala v přepočtu za téměř 17 miliard korun. Odkud zásilka pochází, odmítla policie sdělit. Agentura AFP, která o případu informovala, však uvádí, že zemí původu by měla být Čína. 

Není to přitom tak dlouho, kdy měla australská policie plné ruce práce. Letos v dubnu se jí podařilo zadržet při razii v Melbourne rekordní množství 903 kilogramů pervitinu. Do země se dostal v bednách s dutými podlahovými prkny z Číny. Během nynějšího zásahu policisté zajistili ještě o sto kilogramů drogy více.

V Austrálii se v přepočtu na počet obyvatel za rok zkonzumuje nejvíce pervitinu na světě. Většina drogy zabavené v Austrálii pochází z Číny, Barmy, Thajska či Laosu.

reklama

reklama