V Austrálii se zřítil hasicí letoun se třemi lidmi na palubě

Australští záchranáři už našli trosky po hasicím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Nikdo ze tří Američanů, kteří byli na palubě, nepřežil.
Hasicí letoun se zřítil v Austrálii
Hasicí letoun se zřítil v Austrálii
ilustrační foto

reklama

Na místě nehody letoun hledaly helikoptéry. Premiér Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklian úmrtí tří členů posádky potvrdil. „Naše myšlenky a modlitby patří jejich rodinám,“ řekl. „Dnešní událost znovu dokázala, že boj s ohněm stále není u konce,“ dodal.

Členové posádky ještě nebyli identifikováni, ale Národní hasičská služba NSW uvedla, že šlo o Američany, kteří byli najati, aby v Austrálii pomáhali bojovat proti požárům.

Dnes bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily.

„Přílety a odlety byly odloženy kvůli hasucím pracím,“ uvedlo letiště na Twitteru. Dopravní policie v jiném příspěvku na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

 

ČTK

reklama

reklama