V Bratislavě hořela bytovka, na místě byli zranění

V jednom z bytů v prvním poschodí v Bartókově ulici na Starém Městě v Bratislavě vypukl požár. Obyvatele bytového domu hasiči evakuovali. Podle všeho došlo v bytě k výbuchu plynu. Podle webu tvnoviny.sk manipuloval muž s bandaskou s ředidlem a jiskra náhle způsobila výbuch a požár.
Výbuch v Bratislavě
Výbuch v Bratislavě
Facebook / Polícia SR

reklama

,,Na místě je 25 příslušníků HaZZ se šesti kusy techniky," upřesnili hasiči. ,,Na místě je 25 příslušníků HaZZ se šesti kusy techniky," upřesnili hasiči. Podle informací Operačního střediska záchranné zdravotnické služby ošetrili dvě osoby s lehkými popáleninami na rukou. Další tři osoby se nadýchaly zplodin.

Hasiči po půl druhé informovali, že prohledávají byty, zda se v nich nenachází další osoby. ,,Po příchodu na místo události bylo zjištěno, že požár vypukl po výbuchu v bytě v prvním poschodí, přičemž se rozšířil i na poschodí druhé," uvádějí dále.

Výbuch plynu na Slovensku

Ve slovenském Prešově došlo k výbuchu plynu v jednom z paneláků: Minimálně 5 mrtvých, více než 40 zraněných

Kolem 14. hodiny se hasičům podařilo požár lokalizovat a pokračovat v jeho likvidaci. K místu incidentu směřovala skupina expertů, kteří zjišťují příčiny vzniku požáru.

reklama

reklama