V Bruselu myslí na lidi bez domova: Nový projekt kartonových stanů ovládl hlavní město Belgie

Projekt, který vznikl v Bruselu, se zaměřil na problém lidí bez domova. Přenosné kartonové stany pro bezdomovce mají podporu obyvatel napříč belgickou metropolí.
kartonový stan
kartonový stan
Youtube/World News

reklama

Projekt ORIG-AMI se zaměřil na problém bezdomovců, kteří nemají kde složit hlavu. Jedná se o takzvané kartonové stany, které jsou přenosné a dotyčný tak svůj příbytek může nosit na zádech, dokud si nenajde vhodné místo, kde by stan postavil.

Zajímavostí je, že normální stany jsou v Bruselu zakázány a policie tak často lidi, kteří je na veřejném prostranství postaví, pokutuje nebo odváží s sebou na policejní stanici.

Tvůrci, kteří za projektem stojí, doufají, že jejich stany umožní lidem bez domova bezpečně spát, protože takto upravené stany budou policií tolerovány. Projekt je o to záslužnější, že se na jeho výrobě podíleli vězni z věznice Lantin.

 

Mnohé ubytovny pro bezdomovce jsou v tomto zimním období již beznadějně plné a někteří lidé do nich ani nechtějí jít, jelikož by to znamenalo nechat na ulici svého zvířecího mazlíčka.

Xavier Van der Stappen, předseda nevládní organizace zapojené do projektu, řekl francouzskému tisku, že skutečnost, že 2 600 lidí žije na ulicích Bruselu, je velmi těžké přijmout, když se jedná o město jedné z nejkomfortnějších zemí světa.

Přenosné kartonové stany byly představeny tento čtvrtek a prvních dvacet se rozdělilo bezdomovcům spolu s batohy, které obsahují další potřebné věci pro život na ulici.

V závislosti na zpětnou vazbu od uživatelů stanů by mohla v roce 2019 proběhnout druhá výrobní vlna. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!