V Bruselu pobodal muž policistu přímo před stanicí. Údajně křičel „Allahu akbar“

V úterý časně ráno pobodal muž v centru Bruselu policistu. Útočník byl po útoku postřelen. Podle místních novin šlo zřejmě o útok militantního islamisty, nicméně policie má motiv za nejistý, uvedla agentura Reuters.
V Bruselu pobodal muž policistu přímo před stanicí. Údajně křičel „Allahu akbar“
V Bruselu pobodal muž policistu přímo před stanicí. Údajně křičel „Allahu akbar“
facebook

reklama

Podle belgických novin DH, které citovaly nejmenované zdroje, křičel útočník během činu „Allahu akbar“ (Alláh je veliký). Muž zaútočil nožem na policistu venku před hlavní městskou policejní stanicí okolo půl šesté tamního času.

Útok se stal během dvoudenní návštěvy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Belgii. Během dopoledne Macron navštívil bruselský okres Molenbeek, který byl domovem některých džihádistů, kteří provedli pařížské útoky v roce 2015 a zabili 130 lidí.

Macronova návštěva mohla vyvolat ve veřejnosti vzpomínky na děsivé teroristické útoky ve Francii a Belgii, píší média.

Oba muži jsou mimo ohrožení života v nemocnici

Tisková mluvčí policie uvedla, že útočníka následně postřelil a zranil jiný policista a oba zranění muži byli následně převezeni do nemocnice. Ani jeden z nich není v ohrožení života.

ilustrační foto

Financuje EU tučné odškodné pro rodiny palestinských teroristů? Německá organizace zveřejnila znepokojivá fakta

Mluvčí také dodala, že: „Je příliš brzy na to, říci, jaký byl motiv útočníka. Vyšetřování zatím probíhá.“ Belgický ministr vnitra Jan Jambon pro France 24 posléze oznámil, že pachatel „zbabělého zločinu" nebyl vedený v belgické databázi pro boj proti terorismu. Podle dosavadního vyšetřování byl pachatel v psychiatrické péči, z níž byl před nějakou dobou propuštěn.

V roce 2016 atentátníci v Bruselu zavraždili 32 lidí

Belgie, která je domovem institucí Evropské unie a NATO, je v pohotovosti od roku 2016, kdy islámští sebevražední bomboví atentátníci v bruselském metru a na letišti zavraždili 32 lidí a dalších zhruba 340 zranili.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!