V centru Hongkongu řádil divočák: zranil dva lidi

Divoké prase ohrožovalo obyvatele Hongkongu (ilustrační foto)
Divoké prase ohrožovalo obyvatele Hongkongu (ilustrační foto)
Youtube/HK Wild

reklama

V centru Hongkongu vyjížděli policisté k poměrně netypické události – v jeho ulicích se totiž proháněl 60kilový kanec, který ohrožoval místní obyvatele. Prase se pohybovalo v blízkosti parku Lohas, kde zranilo dva lidi. Odchytl ho až přivolaný tým pořádkových policistů.

Podle South China Morning Post pobíhající zvíře zranilo dva lidi. Prase zaútočilo na policistu
(34), který reagoval na výzvu dispečera. Ve snaze zvíře chytit ho kopl, což divočáka zřejmě rozzuřilo natolik, že muže napadl. Poté kanec zaútočil i na projíždějícího cyklistu (73). Oba muži skončili v nemocnici.

Policistům se nakonec podařilo zvíře odchytit pomocí štítů, sítí a lan, tedy prostředků, které jsou primárně určené na pacifikování nepokojů. Aktivisté ze skupiny The Wild Boar Concern vyjádřili pochybnosti nad profesionalitou odchytu. Podle nich bylo prase vyprovokováno a pouze se bránilo.

 

Není to poprvé, kdy divočák působil problémy v centru velkoměsta. Již minulý rok museli hongkongští strážníci zahánět divoké prase, které se potulovalo v blízkosti místního letiště. V roce 2015 proběhlo zvíře dokonce přes střechu nákupního centra až do jednoho z obchodů.

Hongkong není jediným velkoměstem, kde mají problémy s divokou zvěří. Za zmínku stojí například Řím, kam se zvířata stahují za tlejícím odpadem. Právě v italské metropoli zapříčinil letos kanec dokonce smrt člověka.

 

Autorka: Nikola Baumrukrová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!