V Česku je 150 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Vláda zpřísnila opatření!

Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, benzinových pump a některých dalších. Vláda v noci na základě nouzového stavu rozhodla také o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od dnešních 06:00 do 24. března do 06:00.
13. 3. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: V ČESKU JSOU ODE DNEŠKA KVŮLI KORONAVIRU ZAVŘENÉ KNIHOVNY, BAZÉNY NEBO FITNESS CENTRA
13. 3. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: V ČESKU JSOU ODE DNEŠKA KVŮLI KORONAVIRU ZAVŘENÉ KNIHOVNY, BAZÉNY NEBO FITNESS CENTRA

reklama

Již dříve kabinet rozhodl, že pro veřejnost se neotevřou ani bazény a turistická informační centra. Pouze ve velmi omezeném provozu budou moci fungovat venkovní i krytá sportoviště. Na sportovištích nesmí být současně přes 30 lidí. Zavírají se proto i lyžařská střediska.

Lidé si ode dneška nenakoupí zboží ani na tržištích. Maloobchodní prodej na těchto místech kabinet také již dříve zakázal. K zařízením, na které se omezení vztahuje, patří pražská tržnice Sapa. Lidé nebudou moci ani do heren a kasin.

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: V Česku jsou s výjimkami uzavřeny obchody a restaurace, k podobným opatřením se uchýlilo i Bulharsko či Řecko

Obchody a restaurace vláda zavřela podle nynějšího usnesení do úterý 24. března do 06:00. Restaurace se měly podle dřívějšího verdiktu zavírat vždy jen mezi 20:00 a 06:00. Podle čerstvého rozhodnutí tedy budou zavřeny zcela. Zákaz se ale nevztahuje na prodej mimo provozovny, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny, píše se v usnesení.

Už od úterního večera byly zakázány divadelní, hudební a filmová představení a další umělecké, sportovní a náboženské akce s předpokládanou účastí nad 100 lidí. Od pátku restrikce veřejných i soukromých akcí přitvrdila, povolená účast klesla na 30 lidí. Zákaz se týká i trhů, poutí, slavností nebo ochutnávek.

Koronavirus v Česku způsobí velké ekonomické ztráty

KOMENTÁŘ LUKÁŠE KOVANDY: Úplný zákaz prodeje připraví prodejce o miliardy

Od pátku se uzavřely stravovací provozovny v nákupních centrech. Vláda uzavřela veřejnosti také posilovny, koupaliště, wellnes služby nebo sauny a veřejné knihovny a galerie.

Ve středu se zavřely základní, střední i vysoké školy. Později přibyly základní umělecké školy a jazykové školy s právem státní zkoušky, školní družiny a kluby a střediska volného času. Řada měst zavřela či zavře i mateřské školy. Od pondělí přeruší činnost denní stacionáře sociálních služeb.


 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!