V Česku se v příštích dnech ochladí. Přijdou i bouřky

Tropické dny vystřídá ochlazení a déšť
Tropické dny vystřídá ochlazení a déšť
FTV Prima

reklama

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se v České republice v dalších dnech ochladí. Tropické dny s teplotami přes 30 stupňů má vystřídat chladnější počasí a od neděle také vydatnější srážky.

Za ochlazením stojí zejména konec přílivu extrémně teplého vzduchu, který na naše území v posledních dnech proudil z jižní Evropy.

Ochlazení pocítí většina republiky už dnes, a to kvůli bouřkám přicházejícím od západu. Ty mohou být podle meteorologů místy doprovázené kroupami a nárazovými větry. Pršet má během dnešního dne v Praze, ve Středočeském, Plzeňském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.

Na jihu a jihovýchodě přetrvávají tropické teploty

Tropické třicítky zatím stále přetrvávají na jihu a jihovýchodě Moravy, kde dnes teploměry ukazují až 34 °C. I kvůli tomu zde stále přetrvává riziko požárů: „Na jihovýchodě našeho území zůstává vzhledem k déletrvajícímu suchu zvýšené riziko nebezpečí požárů,“ upozornili meteorologové.

I na jižní a jihovýchodní Moravě se ale bude postupně ochlazovat. V pátek a sobotu tu ještě meteorologové očekávají teploty kolem 30 stupňů. V neděli ale mají i na toto území dorazit výraznější srážky.

reklama

reklama