V Chicagu se s lidmi utrhl výtah: Řítili se k zemi 84 pater! Jako zázrakem se nikomu nic nestalo

Děsivá událost se stala v americkém Chicagu. Se šesti lidmi se zřítil výtah v místním mrakodrapu poté, co prasklo jedno z jeho nosných ocelových lan. Uvězněná skupina padala z 95. patra až do 11.!
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Šest lidí se zřítilo z 95. patra mrakodrapu John Hancock Center. Vysokou rychlostí „doletěli" volným pádem až do 11. patra. Jako zázrakem se nikomu z uvězněných ve „výtahu smrti“ nic nestalo.

Ve chvíli, kdy skupina nastoupila do výtahu s cílem dostat se do haly budovy, nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl výtah za pár okamžiků zřítit. Podle přivolaných odborníků se ale utrhlo jedno z ocelových lan, jež výtah jistí, a málem tak došlo k obrovské tragédii.

Muž umřel při pádu z mrakodrapu 2

VIDEO: Muž chtěl vyšplhat na mrakodrap, místo toho omylem natočil svou smrt! Tyto záběry děsí interenet!

„Zpočátku vše probíhalo normálně, výtah jel obvyklou rychlostí dolů, ale po chvíli jsme uslyšeli hluk a prasknutí a najednou jsme se řítili dolů,“ vyprávěl hrůzný zážitek pro server BBC padesátiletý Jaime Montemayor.

„Lidé ve výtahu křičeli, modlili se… Opravdu jsme si byli jistí, že zemřeme,“ dodal Montemayor, který byl v Chicagu na výletě se svou ženou.

Přivolaní hasiči se k uvězněným lidem zpočátku nemohli vůbec dostat. Až poté, co probourali stěnu v 11. patře, se teprve mohli  dostat ke dveřím výtahu.

Zajímavé je, že poslední kontrola, kterou výtah prošel, se konala poměrně nedávno – letos v červenci. Proč k porušení ocelového lana došlo, šetří místní policie.

John Hancock Center v Chicagu
John Hancock Center v Chicagu

reklama

reklama