V Dubaji budou létat "taxivrtulníkem"

Pro obyvatelé Dubaje budou zácpy brzy minulostí. Podle vlády byly uskutečněny první zkušební lety dvoumístných bezpilotních “taxivrtulníků“.  
Volocopter vrtulník
Volocopter vrtulník
archív: Volocopter/ instagram

reklama

Novodobé taxíky jsou designovány německou firmou Volocopter a provozovány Dubajskou Silniční a Dopravní Agenturou RTA. Jedná se o první bezpilotní letecké taxi na světě.  Dubaj se tak o krok přiblížila svému cíli stát se majákem pro pokročilé technologie.

Po pětiminutovém testovacím letu se v pondělí létající taxi bez pilota úspěšně vznášelo ve výšce 200 metrů nad zemí. Není však vyhráno! Potrvá ještě pět let, než projekt dostane certifikaci a bude moci přepravovat pasažéry.

Vrtulník je poháněn elektrikou, má 18 vrtulí, dosahuje maximální rychlosti až 100 km/h  a maximální letový čas je zatím 30 minut.

Dubaj je pověstná svou špičkovou architekturou a nejvyšší budovou světa Burj Khalifa. Diváci  ji mohou znát například ze scény filmu Mission Impossible Ghost Protocol, kde po ní šplhá Tom Cruiz. V loňském roce město přilákalo rekordních 14,9 milionů turistů.

Burj Khalifa - nejvyšší budova světa
Autor: archív: Bruj Khalifa/ instagram Burj Khalifa - nejvyšší budova světa

O tom, že jsou Spojené arabské emiráty v technice napřed vypovídá i fakt, že v květnu letošního roku se k policejním jednotkám připojil první robotický policista na světě. Podle plánu by měli do roku 2030 policejní roboti představovat celou čtvrtinu sil Spojených arabských emirátů. 

 

#dubai #police #salute #gitex #robotpolice #robotpoliceman

Příspěvek sdílený Usama (@800oo_oo008),

 

Volocopter vrtulník
Autor: archív: Volocopter/ instagram Volocopter vrtulník

reklama

reklama