V Egyptě se srazil osobní vlak s nákladním. Mrtvých a zraněných jsou desítky

Nejméně 15 mrtvých a 40 zraněných si vyžádala železniční nehoda v Egyptě. Incident se odehrál u města Kom Hamada na severu země. Osobní vlak se tam srazil s nákladním vlakem.
Srážka vlaků v Egyptě
Srážka vlaků v Egyptě
Twitter/YOUM7

reklama

Situace na místě tragédie je podle egyptských médií nepřehledná. Původně úřady uvedly 10 mrtvých, počet obětí ale postupně stoupl až na 15. Na místě v jednu chvíli zasahovalo přibližně 30 sanitek.

Jak došlo ke srážce osobního s nákladním vlakem, zatím není jisté. Podle jedné verze mohly dva vagóny s cestujícími vykolejit a střetnout se tak s nákladním vlakem. Přesnou příčinu neštěstí ale určí až vyšetřovatelé, kterým na místě asistuje také ředitel egyptských železnic.

Nejedná se o zdaleka první železniční neštěstí ve třetí nejlidnatější africké zemi. Minulý rok zemřelo při srážce vlaků nedaleko Alexandrie 41 lidí. Před pěti lety po kolizi vlaku s autobusem jižně od Káhiry přišlo o život 27 lidí. Suverénně nejtragičtější událost spojená s egyptskou železnici se pak datuje do roku 2002, kdy v přeplněném vlaku vypukl požár. Nepřežilo 373 lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!