V Indonésii se zřítilo letadlo do moře. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil

Letadlo společnosti Lion Air havarovalo pár minut po vzletu z Jakarty a spadlo do moře. Boeing měl namířeno na nedaleký ostrov. Na palubě bylo 189 cestujících. Záchranáři pátrají po troskách i přeživších. Šance, že najdou někoho živého, je ale minimální.
V Indonésii havarovalo letadlo se 188 lidmi na palubě
V Indonésii havarovalo letadlo se 188 lidmi na palubě
AP

reklama

Let JT 610 je pravidelným letem do Pangkal Pinang v Indonésii. Letadlo zmizelo z radarů 13 minut po vzletu z hlavního města Jakarty. Před zřícením a ztrátou spojení ještě pilot zažádal o povolení vrátit se zpátky na letiště v Jakartě, to už se ale nestalo.

Havarovaný stroj byl Boeing 737 MAX 8 a jedná se o vůbec první nehodu tohto typu letadla. Podle oficiálních zpráv bylo na palubě 179 dospělých cestujících a tři malé děti. Dále byli v letadle dva piloti a pět členů palubní posádky. Oba piloti byli zkušení ve svém oboru, kapitán má nalétáno kolem šest tisíc hodin.

Ředitel indonéského krizového štábu na svém Twitteru zveřejnil fotografie nalezených věcí z letadla na moři. Mezi nimi jsou mimo jiné i osobní věci cestujících nebo doklady jako občanské nebo řidičské průkazy.

Do krizového centra na letišti v Jakartě už přijíždějí příbuzní cestujících, kteří byli ve zříceném letadle. Zatím ale nejsou zprávy o žádném přeživším. 

Pro společnost Lion Air není let JT 610 první nehodou. Firma byla založena v roce 1999 a už dříve měla problémy s bezpečností svých letadel. Navíc nejde o první takovou nehodu. V roce 2013 skončil let 904 v moři poté co se nezdařilo přistání na Bali. Všech 108 cestujících přežilo. Paradoxem je, že oba letouny, včetně toho, který se zřítil dnes brzy ráno, byly pouze pár měsíců staré.

reklama

reklama